Obiranje hmelja

Čas proti koncu avgusta, pa vse tja do sredine septembra, je čas obiranja hmelja v Savinjski dolini. Predvsem v prejšnjem stoletju je bilo to obdobje za Savinjčane nekaj posebnega, pravi praznik. Vrvež obiralcev in »štangarjev«, pa zraven še vesela pesem, ki jo je bilo slišati s hmeljišč in vsa druga, ročna opravila, povezana s sušenjem hmelja, počasi tonejo v pozabo.

Policist Roman v Vrtcu Tabor

Na začetku meseca septembra nas je v vrtcu Tabor obiskal policist Roman. Predstavil nam je svoj poklic, pokazal oblačila ter opremo, ki jo mora imeti obvezno pri sebi.

IMG_20170719_100457

Poletne dogodivščine

V Vrtcu Tabor imamo med poletnimi počitnicami od 3 do 5 skupin. Dejavnosti se v veliki meri prilagajajo vremenu, saj je moč sonca z dneva v dan drugačna.

20170702_192219

Letovanje na turistični kmetiji Weiss

Od 2. 7. do 4. 7. 2017 se je odvijalo letovanje na turistični kmetiji Weiss v Miklavžu pri Taboru. Letovanje je bilo organizirano za starejše otroke v vrtcu.

Oglejte si starejše objave >>

POVABILO K VPISU V VRTEC TABOR za šolsko leto 2016/2017

Vpis predšolskih otrok NOVINCEV v programe za otroke od 1. do 5. leta starosti bo potekal od ponedeljka, 11. 4., do petka, 15. 4. 2016.

ZDRAVSTVENO LETOVANJE OTROK IN ŠOLARJEV NA DEBELEM RTIČU

Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Žalec v sodelovanju z ZZZS organizira zdravstveno letovanje otrok in šolarjev v Mladinskem zdravilišču in letovišču Rdečega križa Slovenije Debeli rtič od 1. do 8. avgusta 2016.

POVABILO K VPISU V VRTEC TABOR za šolsko leto 2015/2016

Vpis predšolskih otrok NOVINCEV v programe za otroke od 1. do 5. leta starosti bo potekal od ponedeljka, 13. 4., do petka, 17. 4. 2015.

Oglejte si starejša obvestila >>