Jedilnik za mesec julij in avgust

Oglejte si jedilnik za mesec julij in avgust.

POTUJEMO PO SVETU

Kurikulum vrtca nam narekuje cilje, po katerih načrtujemo dejavnosti v vrtcu. Eden izmed pomembnih ciljev je spoznavanje ožjega in širšega družbenega in kulturnega okolja ter spoznavanje medkulturnih razlik. V sklopu projekta Turizem smo temeljito raziskali naš prečudoviti kraj Vransko ter ga umestili v Slovenijo.

KO ZADIŠI BEZEG

Maj je eden izmed mesecev, ko nam narava ponuja obilo slastnih plodov. Tokrat nas je premamil vonj bezga in nas zvabil, da se z njim posladkamo. Skupini 3-4 in 5-6 let smo se podali v akcijo. Napolnili smo si nahrbtnike s sestavinami za palačinke, vzeli drva, časopis, košare ter se podali v iskanje bezga.

Preberite več

Socialne igre v predšolskem obdobju

Ljudje se že od rojstva igramo. Skozi igro spoznavamo svet, prijatelje in se učimo. Igra je zato ena najosnovnejših oblik izobraževanja, vir zabave in sprostitve, hkrati pa nam lahko služi kot uvod v kasnejše resnejše in uigrano delo.

Se gibamo in smo zdravi

V vrtcu se zavedamo pomena gibalne dejavnosti otrok, saj nam današnji življenjski slog in prevelika uporaba »ekranov« gibalno dejavnost omejuje. Gibanje je zelo pomembno za ohranjanje zdravega načina življenja in razvoj otroka na vseh področjih. Otroci v predšolskem obdobju so najbolj dojemljivi za različne gibalne spodbude in aktivnosti. Ob tem se moramo zavedati, da premalo gibanja v zgodnjem otroštvu kasneje ne moremo nadomestiti.

Oglejte si starejše objave >>

POVABILO K VPISU V VRTEC VRANSKO za šolsko leto 2016/2017

Vpis predšolskih otrok NOVINCEV v programe za otroke od 1. do 5. leta starosti bo potekal od ponedeljka, 11. 4., do petka, 15. 4. 2016. Od 11. do 14. 4. v pisarni vrtca Vransko, 15. 4. 2016 pa v pisarni vrtca Tabor, od 8.00 do 14.00, po predhodni najavi na št. 03 703 23 92 pa tudi izven tega termina...

ZDRAVSTVENO LETOVANJE OTROK IN ŠOLARJEV NA DEBELEM RTIČU

Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Žalec v sodelovanju z ZZZS organizira zdravstveno letovanje otrok in šolarjev v Mladinskem zdravilišču in letovišču Rdečega križa Slovenije Debeli rtič od 1. do 8. avgusta 2016.

POVABILO K VPISU V VRTEC VRANSKO za šolsko leto 2015/2016

Vpis predšolskih otrok NOVINCEV v programe za otroke od 1. do 5. leta starosti bo potekal od ponedeljka, 13. 4., do četrtka, 16. 4. 2015, v pisarni Vrtca Vransko, vsak dan od 8.00 do 14.00, in v petek, 17. 4. 2015 v Vrtcu Tabor od 8.00 do 14.00, po predhodni najavi na št. 03 703 23 92 pa tudi izven tega termina.

Oglejte si starejša obvestila >>