EKSPERIMENTI TAKO IN DRUGAČE

Mesec maj je v oddelek 2-3 prinesel razcvet. Otroci so kar kipeli od zdravja in energije, kar smo tokrat porabili za eksperimentiranje z elektriko, magneti in barvami. Na zabaven način smo spoznavali, kako lahko lovimo ribice z magneti, pa s sušilnikom za lase v zraku držimo žogico, brez da bi se je dotikali, barvali smo velike in male površine s čopiči, frnikolami in avtomobili, si naredili barvne rokavice in risali preko folije, brez da bi se dotikali barve…. Uspešno smo uvedli novinčka, ki se je zelo lepo navadil na utrip oddelka. Po dolgem in počez smo raziskovali travnik in življenje na njem. Povem vam, da ga ni bilo polža ali deževnika, ki bi nam lahko ušel. Otroci so jih brez strahu prijemali, jih hranili in nosili celo v garderobo in domov. Ušla nam ni niti ena luža v bližnji in daljni okolici, za kar se moram zahvaliti staršem, ki so otrokom vestno prinašali rezervna oblačila, jih primerno obuli in oblekli za v dež in luže, in jim tako omogočili sprostitev ter zabavo. Res smo uživali, kolikor se je le dalo.

Renata Košica