19. BIENALE OTROŠKE GRAFIKE

Dne 10. 10. 2019 je v Domu II. slovenskega tabora v Žalcu potekala slavnostna prireditev ob otvoritvi razstave in podelitev priznanj za učence in mentorje, ki so sodelovali na 19. bienalu otroške grafike. Bienale otroške grafike že 38. leto poteka na I. OŠ v Žalcu. 

Strokovna komisija za izbor grafičnih listov je v sestavi:

–          izr. prof. dr. Bea Tomšič Amon, akademska slikarka

–          mag. Nataša Mirtič, akademska slikarka in grafičarka

–          Janko Orač, dipl. slikar, univ. spec. grafik

dne 31. 5. 2019, med 1372 prejetimi grafičnimi listi iz 114 šol izbrala 389 del za razstavo. Med njimi je izbrala 10 grafik, za katere prejmejo zlato priznanje avtorji in njihovi mentorji. Srebrna priznanja prejme 32 avtorjev in njihovih mentorjev, vsi ostali razstavljavci pa prejmejo bronasta priznanja (vir I.OŠ Žalec).

Tudi učenci OŠ Vransko-Tabor razstavljajo na bienalu. Letos so si prislužili dva srebrna in 6 bronastih priznanj. 

Srebrno priznanje sta prejeli: 

EVA DOBROVNIK in VESNA KRALJ.

Bronasta priznanja pa so prejeli: 

ROK KALUŽA, TJAŠA MARKO, ANDREJ VIAN VERTOVŠEK, AJDA CIZEJ, EVA DRNOLŠEK in JAKA TURK. 

Razstavljalcem in prejemnikom priznanj ISKRENO ČESTITAM! 

Veselim se naslednje ustvarjalne zgodbe z vami, dragi učenci.

Martina Žličar, mentorica