DAN ODPRTIH VRAT NA II. OSNOVNI ŠOLI ŽALEC

V petek, 7.12.2018, so na 2. Osnovni šoli Žalec organizirali Dan odprtih vrat. Z izvedbo takšnega dogodka želijo vsako leto širši javnosti pokazati svoje delovanje, se povezovati, družiti z otroki sosednjih šol in hkrati mehčati predsodke in stereotipe v družbi kot celoti.

Pomena njihove akcije se zavedamo tudi na naši šoli, zato smo se povabilu z veseljem odzvali. Z imenitno in predvsem inovativno začetno predstavo so učenci 2. Osnovne šole dokazali, da imajo številne talente. Preko plesnih, pevskih, igralskih točk smo se gledalci skupaj z nastopajočimi sprehodili skozi štiri letne čase in zaključili z lepimi božično- novoletnimi mislimi. Po zanimivem uvodu smo se vključili v različne delavnice. Soustvarjali smo okusne smutije in piškote, se olepšali z bleščicami, poslikali obraz in »uredili« nohte. Dan smo zaključili v sobi za sproščanje.

Mantorica: Darja Korpnik

»Danes sem se imela zelo lepo, saj smo preizkušali nove stvari (smutije, frizure…). Srečala sem tudi svoje prejšnje sošolce in sem lahko bila malo z njimi.« Scarlett, 9.c
»Danes mi je bilo všeč, saj spoznavaš ljudi, ki hodijo v to šolo. Želela bi si še več takšnih dni.« Tajda, 7.b
» V Žalcu sem spoznala veliko novih ljudi. Med delavnicami sem dobila veliko novih izkušenj.« Lucija, 7.a