IGRIŠČE, NAŠA UČILNICA NA PROSTEM

V času bivanja otrok v vrtcu veliko časa preživimo na vrtčevskem igrišču. Na igrišču imamo urejene visoke grede in še nekaj manjših gredic. Zasadili smo drevesa, ki nam nudijo veliko sence, hkrati pa se veselimo njihovih plodov. Velikokrat se kar med igro spomnimo, da je zelenjavo potrebno zalit, ob tem pa preverimo, kako nam raste. In že smo zavihali rokave, saj je bila solata že tako velika, da bi nam kmalu »pobegnila« v cvet. Hitro smo jo porezali, odstranili »umazane« liste, prinesli posode, jih napolnili z vodo in jo oprali. Vodo smo seveda večkrat zamenjali, umazano vodo pa smo porabili za zalivanje dreves. Solato smo nato še natrgali na manjše kose in si jo postregli kar na igrišču. Brez olja, kisa, soli,… Tako smo jo res okusili in ne boste verjeli, vso smo pojedli. Sedaj pa čakamo, da ponovno zraste.

Otroci z vzgojiteljicami