Kostanjev piknik

Sončni in  izredno topli jesenski  oktobrski  dnevi  so kar vabili v  naravo, zato smo učitelji OPB  predlagali učencem kostanjev piknik. Navdušenje je bilo izredno. Podaljškarji so s  starši in starimi starši  vsakodnevno hodili v gozd nabirat kostanj. Prizadevno so ga prinašali v šolo, kjer smo ga skrbno zbirali. Učiteljice smo ga zarezale , da ga go. Jožetu med peko ne bi razneslo. Iz časopisnega papirja smo gubali vrečke za pečen kostanj, katerega so se učenci  zelo veselili in nestrpno pričakovali. Nekateri  učenci so pri pripravi prizadevno pomagali, drugi pa so bili  na šolskem igrišču  športno aktivni. Končno je bil pečen in zelo vroč! Kostanje so  učenci prejeli v vrečki. Odhiteli so na klopce in različne kotičke luščit lupino in s tem razvijati  ročne spretnosti, da so  se končno  posladkati  z jesenskimi zdravimi plodovi. Piknik smo izvajali  tri popoldneve, a vendar so učenci  izrazili željo, da bi še kar pekli kostanj.

Učenci OPB 1., 2., 3., 4. in 5. razreda  ter učitelji Breda Čvan, Jože Toplak, Neža Justinek in Darja Savinek smo bili z izvedbo kostanjevega piknika zelo zadovoljni.

Učenci in učitelji OPB iz OŠ Vransko