Kuharji v Ljubljano po nagrado

V petek, 8. 6. 2018, smo se s člani kuharsko vrtnarskega krožka odpravili v Ljubljano po nagrado. Uvrstili smo se namreč med zmagovalne projekte literarno-likovnega natečaja za najboljše Kuhle in Kuhline zgodbe, ki ga v okviru projekta Hrana ni za tjavendan razpisuje Ekošola. Trinajst učencev, ki so redno obiskovali krožek, so ustvarili lego strip z naslovom Gospodična Kuhla in gospod Pokrovko. Združili so ideje in sestavili zgodbo o Kuhli in zavrženi hrani. Iz lego kock so izdelali gospodično Kuhlo, gospoda Pokrovka, kuhinjo, jedilno mizo z ljudmi in sporočilo. Nato so izdelke fotografirali in v programu Story visualizer s pomočjo fotografij izdelali strip. Slavnostni zaključek projekta s podelitvijo nagrad se je odvijal na Cekinovem gradu v parku Tivoli. Prejeli smo priznanje in prejeli sladko nagrado, ki jo je podelil Lidl, partner projekta Hrana ni za tjavendan. Sledila je pogostitev, nato pa so se učenci sprehodili čez park. Preživeli smo lepo dopoldne, šolsko leto pa bomo zaključili še z zaključkom s starši.

Mentorici krožka