KUHINJA NA PROSTEM

V vrtcu Tabor otrokom omogočamo, da doživljajo vrtec kot okolje v katerem se razvijajo kot posamezniki, razvijajo občutek za sodelovanje, soodločanje. Prostor organiziramo tako, da raziskujejo in si pridobivajo lastne izkušnje, življenjske navade in sposobnosti.

Tako smo obogatili vsakodnevno bivanje v naravi – na igrišču in »zbili« kuhinjo iz palet. Bili smo konstruktorji in uporabili matematično mišljenje. Žagali, zabijali, brusili, postavili in založili kuhinjo s posodo. Pri tem so nam prisrčno pomagali podjetje Emo iz Celje in podarili kar nekaj kosov prave posode. Hvala!

Smo ljubitelji narave in raziskovanja z vsemi čutili. Skrbimo za naš vrt, še raje pa okušamo. Tako smo skopali krompir, pripravili kurišča, ga spekli in ga postregli v novih posodah.

Otroci vrtca Tabor