LOV NA MEDVEDA

Popotniki iz oddelka 5-6 smo v novo šolsko leto zakorakali skupaj s kosmatincem, ki je kolovratil v okolici vrtca. Dan za dnem so otroci prihajali z novimi informacijami, zato ni šlo drugače, kot da smo temo o medvedih podrobneje obdelali. Informacije smo iskali v knjigah, na spletu,  brali pravljice o medvedih, se naučili novo pesem, izdelali plakat, iskali medvedje sledi v bližnjem gozdu, nastavljali pasti za medveda in v gozdu brali pravljico Lov na medveda, kjer se je tudi rodila ideja, da pravljico dramatiziramo. Otroci so bili takoj za to in začela je nastajati scena. Vse za dramatizacijo so izdelali sami, sami so si izbrali vloge in pravljico z velikim užitkom igrali dan za dnem. Za slovo od medvedje teme smo se z dramatizacijo predstavili celotnemu vrtcu v tednu otroka. Res so se imeli možnost izživeti, sproščati svojo bujno domišljijo, povezovati informacije iz različnih virov, iskati lastne poti za reševanje zapletov, in tudi medve z Mojco sva uživali ob njihovi domišljiji in kreativnosti.

Renata in Mojca