Mednarodni projekt Head in the clouds na Slovaškem

OŠ in Vrtec Vransko – Tabor sodelujemo v triletnem mednarodnem projektu, preko katerega otroci poglabljajo znanje na področju naravoslovja, spoznavajo druge evropske države, si z njimi dopisujejejo, izmenjavajo ideje ipd. Ob polletju evalviramo preteklo delo ter si zadamo dejavnosti za naprej. V projekt je vključenih osem držav, tokrat so nas gostili strokovni delavci na Slovaškem. Strokovnega srečanja smo se udeležile štiri strokovne delavke našega zavoda. V petih dneh smo se seznanile z njihovim šolskim in vrtčevskim sistemom, na delavnicah smo evalvirali preteklo delo ter določili dejavnosti za naprej. Z osnovnošolci smo odšli na dve ekskurziji, ki so jih organizirali v okviru tega projekta. Nekaj časa je ostalo tudi za druženje, kjer smo spoznavali vzgojnoizobraževalne sisteme drugih držav ter njihovo kulturo.
Vsebine, ki smo jih načrtovali za naprej, strokovni delavci že podajamo otrokom, jih navdušujemo z novimi znanji o oblakih in ekstremnih vremenskih pojavih, marsikaj pa vedo otroci že sami, tako da tudi oni učijo nas.

Maja Jerman, Stanka Tominšek Kužnik, Katja Završnik in Anuška Križnik