Od vrtca do Krvavice

V letošnjem šolskem letu, smo si v skupini 4-5 let zastavili cilj, da obiščemo vse prijatelje iz skupine. Poiskali smo domove na zemljevidu občine Tabor in z vrvico izmerili dolžino poti od vrtca do posameznega doma in jih razvrstili od najkrajšega do najdaljšega. Pohode smo pričeli z najkrajšim in vedno jih je vodil otrok h kateremu smo bili namenjeni. Otroci so se tako učili orientacije in pravil vedenja v prometu. Uspelo nam je v juniju, ko smo obiskali še zadnja dva otroka, ki domujeta tako rekoč pod Krvavico. Ker sva se zavedali, da bo pot v obe smeri zelo dolgo, sva iskali rešitev. Nazaj se bomo peljali in peljali smo se s konjsko vprego in lojtrnim vozom. Pripravili smo prikupno srečanje, za kar iskrena hvala Tadeju Lukman, ki je zaslužen, da je presenečenje sploh uspelo.

Mateja Jezernik in Nives Orehovec