POHOD PRVOŠOLCEV IN DRUGOŠOLCEV

V ponedeljek, 7.5.2018, so učenci 1. in 2. razredov Osnovne šole Vransko – Tabor imeli športni dan. Športno obuti in oblečeni so odšli na pohod do cerkve svetega Jeronima na Taboru, nato pa do jame Škadavnica. Na poti so opazovali različna življenjska okolja in se o njih tudi pogovarjali. Pri cerkvici so se razgledali po dolini in uživali v prekrasnem sončnem vremenu. Pri jami so že na vhodu začutili hladen zrak, ki je v jami. Navdušeni so bili nad legendo o okostnjaku, ki naj bi ga otroci nekoč našli v jami. V njihovih glavah se je porajalo kup vprašanj. Na bližnjem travniku so pojedli malico, se poigrali, nato pa jih je presenetila Jerica Felicijan iz konjeniškega društva Jerinov hlev in jim je predstavila svojega konja ter jih povabila na Konjičkove delavnice, ki jih izvaja med poletnimi počitnicami. Po drugi poti so odšli nazaj in natančno opazovali okolico. V šolo so se vrnili utrujeni, a polni novih doživetij.