POLETNE DOGODIVŠČINE

Pa smo tudi mi prišli do poletja in novih poletnih izzivov, ki se jih v vrtcu vedno veselimo. A kaj, ko nam je tokrat ponagajala otroška bolezen in malo premešala naše načrte, veliko pa tudi načrte družin in njihovih počitnic.
V začetku meseca julija so se namreč v vrtcu v velikem številu pojavile norice ali po domače vodene koze. Zaradi tega je število otrok v vrtcu upadlo. Otroci so se hitro menjavali, eni so ozdraveli, spet drugi zboleli. Za tiste otroke, ki so bili prisotni, so se vsakodnevno na prostem našle nove dejavnosti, ki so popestrile poletne dneve v vrtcu. Tako smo uživali v vodni drči, različnimi oblikami pretakanja vode, postavitvi hišice, nabiranjem plodov na našem vrtu, škropljenjem s tako imenovanimi »šprickoti«, ko pa se je sonce dvignilo višje, smo jo jadrno ucvrli v telovadnico. Imamo se lepo in z veseljem pričakujemo že nove, jesenske izzive.

Klavdija Konečnik