PRAVLJICA, PRAVLJICA…

V naši skupini otrok starih 3-4 let dnevno namenjamo čas razvoju bralne kulture. Otrokom z branjem približamo svet knjig ter jih s tem vključujemo v pisno kulturo kot pomembno sestavino demokratizacije družbe. Tako se skozi celo leto dotikamo in seznanjamo s kvalitetnimi otroškimi deli slovenskih in tujih avtorjev. Otrokom predstavimo tudi avtorje in ilustratorje.

V mesecu aprilu, ko praznujemo dan knjige, smo se v naši skupini tudi mi preizkusili kot pisatelji in ilustratorji. Najprej smo se pogovarjali in iskali ideje, kako bi knjigo sploh izdelali. Otroci so hitro ugotovili, da potrebujemo papir in lepilo. Lotili smo se dela. Tudi črk nismo znali pisati, zato smo si jih izrezali iz časopisa. Najbolje smo se znašli v vlogi ilustratorja. Imeli smo srečo, da nas je obiskala likovna umetnica ga. Nevenka Novak, ki nam je ilustrirala pravljico Pod medvedovim dežnikom. Pravljico nam je s sprotnim ilustriranjem zelo popestrila. Odločili smo se, da jo bomo še povabili. En knjižni pozdrav!

Anuška Križnik, dipl. vzg. pr. otr.