PREDSTAVITEV VRTCA TABOR NA SEJMU ALTERMED

V soboto, 16. 3. 2019, je potekal 15. sejem Altermed. V okviru EKO šole se je s projektom »Melje, melje mlinček« predstavil  Vrtec Tabor. Namen in cilj je bil, da otrokom približamo kako nastanejo različni izdelki, ki jih kupimo v trgovini. Osredotočile smo se na testenine. Ko smo otroke vprašale, kako nastanejo, je njihov odgovor bil ravno ta »v trgovini«. Dela smo se lotile celostno. Začeli smo s semeni, jih posejali ter opazovali rast. Pšenična zrna smo zmleli v mlinu, obiskali pa smo tudi mlin g. Marjana Nateka, kjer smo si vse skupaj lahko tudi ogledali. V vrtec smo povabili članice Društva žena in deklet Tabor, ki so nam priskočile na pomoč in skupaj z njimi smo pripravili testo iz katerega smo oblikovali testenine. Najboljši del je sledil, saj smo testenine, ki smo jih naredili sami, lahko tudi pojedli. Testenine, ki so nam ostale smo posušili, jih spravili ter jih degustirali na sejmu. V Celju, na predstavitveni stojnici, smo obiskovalcem ponudile testenine s čemaževim pestom. Ja, tudi čemaž so otroci predšolskega oddelka nabrali sami, seveda pod budnim očesom vzgojiteljic Mateje Jezernik in Urške Rotar. Obiskovalci, ki so se pri naši stojnici ustavili, so bili nad izvedenim projektom zelo navdušeni, hkrati pa so naše delo zelo dobro ocenili. Tudi njim so teknile testenine s čemažem. V Celju smo ponosno zastopale vrtec Tabor, preko letakov pa tudi občino Tabor. Dan je minil v znamenju nasmejanih obrazov in pozitivne delovne klime. Dobile smo potrditev, da naše delo poteka v pravi smeri in na to smo tudi najbolj ponosne. Se že veselimo naslednjih izzivov.

Nina Mak Lopan, Laura Strojanšek in Nataša Jelen