Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti

Na predzadnji šolski dan v koledarskem letu 2017 smo obeležili prihajajoč praznik Dan samostojnosti in enotnosti.

Prireditev so povezovali učenci osmega in devetega razreda Lucija Klemen, Ana Pečovnik, Filip Pikš in Luka Kajbič, ki so skozi prireditev prikazali različne narodne simbole. Še posebej so se ustavili pri vodi, ki je predstavljena tudi v grbu Slovenije. Recitirali so pesmi, ki govorijo o vodi.

Pevski zbor pod mentorstvom Vanje Govek je predstavil pesem, ki govori o vodi. Pevski zbor so spremljala Orffova glasbila in deklamacija.
Učenci dramskega krožka pod mentorstvom Danijele Jeršič in plesnega kluba pod mentorstvom Mateje Jeler so pripravili dramatizacijo zgodbe Mamica Dravica, v kateri se prepletata igra in ples.
Prireditev so popestrili člani šolske folklore pod vodstvom Brede Čvan.
Kot gostje so se nam v zaključku prireditve pridružile glasbena skupina Žuže, ki so nas svojimi inštrumenti in petjem popeljale v praznični čas.