Prvošolci čez noč na počitnice

Da bi šolsko leto zaključili malo drugače, smo učiteljice s prvošolci zadnjo noč prespale v šoli. Z učenci in njihovimi starši smo se pozno popoldne zbrali v šoli, podelili priznanja, izmenjali nekaj besed in lepih želja ter se poslovili. Staršem hvala za zaupanje.
Z učenci smo se na igrišču razgibali in ohladili, nato pa je sledila večerja. Sirovi zavitki s sezamom in regratov sok so naše želodčke pripravili na palačinke s čokolado in domačo jagodno marmelado. Staršem, ki so prispevali sladoled se zahvaljujemo, saj nas je prijetno hladil ta vroč večer. Iz telovadnice smo si prinesli blazine, jih pogrnili v razredu in pripravili vse za spanje. Nato je na šolskem dvorišču sledila zabava v pižamah. Eni bolj, drugi manj utrujeni smo se odpravili spat in tam nekje do polnoči zaspali. Nekateri so se zbudili s prvimi jutranjimi žarki, večina pa je bila budna ob šesti uri. Dan smo pričeli z bosim sprehodom po Vranskem, nostalgičnim igranjem na vrtčevskem igrišču in trojanskimi krofi. Tekom dneva smo odšli še na sladoled, katerega smo si zaslužili na pustnem karnevalu, in se zehajoče in utrujeno poslovili in vriskali počitnicam naproti. Na svidenje septembra!