»ŠKORENJ DEŽELA«

V mesecu oktobru smo spoznali sosednjo državo Italijo, »Škorenj deželo« kot jo je poimenovala deklica Daša. Poleg vključevanja v lastno kulturo, ter našo tradicijo smo se seznanili s kulturo sosednje dežele.

Od bližnjega k daljnemu smo se pogovarjali o obliki držav, si natikali visoke škornje, gibali ob slovenski ter italijanski glasbi, izdelovali zastave ter si pripravili in izvedli pravo Milansko modno revijo. Skozi dejavnosti smo vsakodnevno evalvirali. S plakatom kamor smo lepili kulturne znamenitosti, značilnosti obeh držav ter navade ljudi, se pogovarjali, sodelovali in bili kreativni. Naredili smo testenine – pripravili testo, jih izdelali in zabelili s paradižnikovo omako, degustirali in bili zelo zadovoljni. Sprotno evalviranje, interes in doživljanje otrok, konkretno pri izdelavi »paste«, nas je navdihnilo. Zato smo si pripravili še pico Margerito!

Ob obisku pedagogov iz projekta Erasmusplus, smo slikali po reprodukciji umetniškega dela Mona Lisa, znanega italijanskega umetnika Leonarda da Vincija. Otroci so spoznavali umetniško delo, doživljali radovednost, tudi odkrivali svoje sposobnosti. Pri oblikovanju stolpa ­– poševnega stolpa v Pisi, so gnetili glino, modelirali in ustvarjali ter doživljali ugodje.

Nekaj izjav otrok:

»To je Škorenj dežela!«, Daša.

»Laura, to je pa slovenska glasba!«, Živa (igra v peskovniku, poslušanje glasbe med igro).

»Ne same testenine, daj še omako, zelo dobra je.«, Ema J. (prehajanje med igralnicami).

Otroci oddelka 3- 4 let z Lauro Strojanšek  in Lauro Fekonja.