Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Slovenski kulturni praznik

V petek, 7. 2. 2020, smo s proslavo obeležili slovenski kulturni praznik. Voditelja Vanesa Zagorec in Lovro Praprotnik sta z mislimi o umetnosti, kulturi in ustvarjalcih povezovala izvirne točke. Nastopili so prvošolci, ki so na zanimiv način predstavili poezijo Neže Maurer, učenci 2. a in 3. b, ki so izrazili svoje razmišljanje o kulturi, učenci 4. a, ki so s petjem in instrumenti predstavili narodno Dekle je po vodo šlo. Učenci 5. a so z ustvarjalnim gibom interpretirali pesem Nika Grafenauerja Nebotičniki. Devetošolka Nadja Žuna je ob kitarski spremljavi Jureta Kropca in g. Davida Zavolovška interpretirala Prešernovo pesem O, Vrba. MPZ je zapel himno in Zemlja pleše, člani folklorne skupine pa so prikazali ples Požugana. Skupina zaposlenih na je na koncu recitirala pesem Povodni mož.