STROKOVNA EKSKURZIJA STRASBOURG – FRANKFURT – INNSBRUCK

Od 25. do 28 marca smo se predstavniki trinajstih slovenskih šol in vrtcev, predstavniki Šole za ravnatelje in ekipa Cmepiusa  mudili na strokovni ekskurziji. Med njimi sva bili tudi predstavnici Osnovne šole Vransko –  Tabor, Majda Pikl in Marjeta Terbovšek. Obiskali smo Strasbourgh, kjer smo si ogledali Evropski parlament. Sprejel in nagovoril nas je tudi evropski poslanec Milan Zver, ki je tudi član odbora za šolsko politiko. Gospod Janez Vouk nam je predstavil delovanje Evropskega parlamenta. Pot smo nadaljevali v Frankfurt, kjer smo se ustavili v Evropski šoli. Predstavili so nam šolo, prisostvovali smo pouku in izmenjevali izkušnje z učitelji, ki tam poučujejo. To nam je omogočila rojakinja Anastazija Avsec, ki je ravnateljica te priznane šole. Zadnji dan ekskurzije smo preživeli v Innsbrucku, kjer so nas gostili na različnih šolah. Med drugim smo obiskali šolo, ki deluje po pedagogiki Montessori. Z ekskurzijo smo pridobili strokovno znanje in mnogo novih inovativnih idej.

Marjeta Terbovšek