TEDEN OTROKA V NAŠEM VRTCU

Tema letošnjega tedna otroka je bila PROSTI ČAS. Vzgojiteljice se trudimo, da otroci čim bolj kvalitetno preživljajo čas v vrtcu. Tako smo v tednu otroka pripravile pestre, razgibane dejavnosti, polne zabave in raziskovanja. V ponedeljek so se otroci družili med oddelki. Po igralnicah smo pripravili dejavnosti na temo umetnost. Otroci so lahko oblikovali glino, slikali, si ogledali lutkovno predstavo, poslušali glasbo, peli, plesali, šivali… V torek smo se podali na cici pohod v različne smeri našega lepega kraja. Sreda je bila obarvana športno, saj smo se v telovadnici igrali razne športne igre. V četrtek smo imeli že 8. tradicionalni zajčkov tek, tokrat je bil malo drugačen, saj smo ga izvedli v gozdu. Preostanek dopoldneva smo namenili igri in raziskovanju v gozdu. Lep oktobrski dan smo izkoristili še za popoldansko srečanje s starši. Šli smo na orientacijski pohod do »Cigonc«, na koncu pa se ob druženju posladkali z domačimi bio jabolkami. V petek nas je obiskal Friderik. Tudi tokrat je imel za nas zanimive naloge. Uredili smo igrišče in gredice, ličkali in luščili koruzo, peli, plesali, poslikali buče in še in še.

Koordinatorki Laura in Mojca