TEDEN OTROKA V VRTCU VRANSKO

Kvalitetno preživljanje prostega časa

Naš prednostni cilj »Opazovanje, odkrivanje, raziskovanje narave, ter razumevanje pomena okoljske vzgoje« nas napeljuje k izvajanju različnih dejavnosti v naravi. Letošnja tema v tednu otroka »Kvalitetno preživljanje prostega časa« nam je puščala zelo odprte roke pri načrtovanju dejavnosti. Ko smo to oboje združili, smo dobili enkraten rezultat v dobrobit otrok. Otrokom smo tekom celotnega tedna pripravili raznolike dejavnosti iz vseh področij vrtčevskega kurikuluma v športni dvorani ter izven prostorov vrtca med katerimi so lahko prehajali. Izkoristili smo jesenske plodove: luščili fižol, tolkli in luščili orehe, se igrali s koruzo, prepoznavali plodove po otipu, jih razvrščali po velikosti ter z njimi ustvarjali, pripravili smo si zeljno solato, trebili ter izrezovali buče. Veliko časa smo namenili tudi gibanju. Igrali smo nogomet, se razgibavali z velikimi žogami, se zabavali ob padalu, preizkušali različne gibalne poligone, premagovali ovire, se zabavali s katapulti, hodili po kladah in še in še. Na parkirišču pred vrtcem smo v sodelovanju z Želvak team izvedli vožnjo s skiroji in poganjalci.
Za zaključek tedna smo na igrišču pekli kostanj, se z njim sladkali ter z lupljenjem kostanja preverjali spretnost naših prstkov. Prav tako smo stisnili sadje, ki so nam ga tekom tedna pridno prinašali otroci ter njihovi starši. Za piko na i, pa smo strokovne delavke otrokom na igrišču zaigrale zabavno igrico Zajčkova hišica. Otrokom je bilo ponujenih veliko raznoraznih ter kvalitetnih dejavnosti, ki so jim obogatile čas v vrtcu.

Koordinatorke tedna otroka: Branka, Polona, Olga