Uvajalni mesec

V oddelku 2-3 se nam je v šolskem letu 2018/19 pridružil en novinec. Skupaj smo spoznavali igralnico, kotičke, igrače, igrišče in okolico vrtca, ter se privajali življenju in delu v oddelku. Začetki so bili stresni za vse, a počasi smo se navadili na rutino in drug na drugega. Otroci so pokazali veliko zanimanja za gibalne dejavnosti, ki smo jih usvajali prek različnih rekvizitov, poligonov, nestrukturiranih materialov ter gibalnih zgodb. Veliko časa smo preživeli na igrišču, prehodili Gorico po dolgem in počez, se veliko igrali z naravnimi materiali, si sami skuhali kompot, skozi igro in pravljice spoznavali okrogle oblike, gradili hiško za miško, pomagali malemu medu iskati dudo v gozdu…, precej časa pa je bilo namenjenega tudi negi, saj je večina otrok še pleničkarjev.
Skupaj z najinimi srčki sva se uvajali Renata in Polona.