Za konec šolskega leta smo si spekli marmorni kolač

Četrtošolci POŠ Tabor smo se pri predmetu NIT pogovarjali o lastnostih snovi. To smo preizkusili tudi v praksi. S peko marmornega kolača smo ugotavljali, kaj se zgodi, če segrejemo maslo, čokolado in še druge sestavine, ki smo jih potrebovali za peko.  Naštevali smo iz katerih sestavin je sestavljena naša zmes in vprašali smo se, ali je mogoče zmes ponovno ločiti. Ob tem pa smo tudi preizkušali naše kuharske sposobnosti. Na koncu pa je sledilo še najboljše – sladkanje.

Kako pa je to potekalo?

Najprej smo se razdelili v štiri skupine. Imeli smo štiri šarklje in ostale sestavine: 200 g masla, 75 g navadne čokolade, 250 g kokosovega sladkorja, 4 razžvrkljana jajca, 200 g pirine moke, 1 žlico pecilnega praška, velik ščepec soli, 2 žlički kisle smetane, 1 žličko vaniljevega sladkorja in 1, 5 žlice kakava v prahu. Za preliv smo potrebovali: 85 g navadne čokolade, 3 žlice mleka in 2 žlici medu. Kolač smo pripravili po receptu. Nato smo ga odnesli gospem kuharicam, ki so nam ga spekle. Pekel se je približno 40 minit. Ta čas smo naredili preliv. Ko se je kolač spekel, smo morali počakati, da se ohladi. Po njem smo na koncu prelili preliv. Kolači so bili zelo okusni in lepi.

Učenci 4. b z razredničarko Simono Jan