Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Kje poiskati socialno pomoč?

Spoštovani starši!

Koronavirus temeljito posega v naše življenje. Smo v situaciji, ko smo odvisni od modrosti naših voditeljev in od sebe in lastnega ravnanja. Razdružili smo se zato, da se bomo v bodočnosti lahko zopet družili. Izziv vsem nam predstavlja delo na daljavo, povezovanje preko modernih tehnologij.

Zapiranje gospodarskih subjektov, prepoved opravljanja dela, čakanje na delo, izguba zaposlitve, povzročajo hude socialne stiske v družinah. Poleg tega družine ne morejo v dani situaciji, ko otroci niso v šoli, koristiti subvencij za prehrano. Zato vas obveščam o naslednjem:

• Organizacija Rdečega križa obvešča, da je možno dvigniti pakete s hrano.
  • Organizacija RK, območna izpostava Žalec obvešča, da obstaja možnost zagotovitve toplega obroka v Javni kuhinji v Žalcu. Informacije so na voljo: tel.: 03/5716 616, zalec.ozrk@ozrk.si in njihova spletna stran.
  • Na Centru za socialno delo lahko zaprosite za dodatno denarno pomoč.

Ostanite zdravi.

Šolska svetovalna služba: