MLADI LUTKARJI

Pri lutkovnih dejavnostih v vrtcu se otroci seznanjajo z vsebino zgodbe ali pravljice, kulturnim spremljanjem lutkovne predstave, z lutkovno animacijo, jezikovnim slogom, izdelavo lutk ter pripravo lutkovne scene. Otroci v odd. 5-6 let so se preizkusili prav v vseh segmentih lutkovnih dejavnosti. Navdušenje je mlade lutkarje poneslo v vsebino pravljice Piščanček Pik, katero so izbrali sami. Vsak si je izbral svojega pravljičnega junaka, si zašil lutko, nekateri so zašili celo dve. Tekom vaj, ko smo se pripravljali na predstavo, se nam je kakšna lutka tudi strgala, a smo jo hitro zašili v lutkovni popravljalnici. Pravljico smo se takoj naučili, zato smo igralnico spremenili v pravo lutkovno gledališče ter povabili otroke na ogled predstave. Poželi smo bučen aplavz!

Jerca: Sama sem zašila Piščančka Pika in igrala z njim.

Lovro: Všeč mi je bilo, ko so prišli obiskovalci na predstavo.

Brin Valentin: Izdelal sem lutko smeškota.

Nik: Moji lutki se je odtrgala roka, zato sem jo nalepil nazaj z navadnim lepilom.

Pia: Šivali smo lutke!

Anuška Križnik, dipl. vzg. pr. otr.

MLADI LUTKARJI