Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

PREŠERNOV PRAZNIK V VRTCU

Otroci so del družbenega okolja v katerem živimo. Da lahko vplivajo na družbeno okolje morajo spoznati, sodelovati, doživljati in uživati umetnost, kot del družabnega in kulturnega življenja.

V vrtcu Tabor smo si priredili proslavo na kateri so sodelovale vse skupine. Otroci so se za nastop pripravljali na različne načine s tem pa spoznavali našo kulturo oz. pesnika Franceta Prešerna. Najmlajši so se nam predstavili s pesmicami, ki so jih prikazali s telesnimi gibi. Sledila je točka, kjer so si otroci izdelali glasbila, ter nam predstavili glasbeno pravljico »Trije prašički«. Videli smo tudi dramatizacijo pravljice »Čmrlj in piščal, ter poslušali ljudske in otroške izštevanke ter šaljivke.

Otroci so bili seznanjeni z življenjem in delom našega največjega pesnika Franceta Prešerna.

Koordinatorka; Apolonija Križnik