Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

PUST – KRIVIH IN ŠEGAVIH UST!

Človek je del družbenega okolja. Otroke v vrtcu že zgodaj seznanjamo z ožjim in širšim družbenim okoljem, kamor uvrščamo tudi slovensko kulturno dediščino. Šege in navade, kot je pust, otrokom približamo preko pestrih in zanimivih dejavnosti. Pri načrtovanju dejavnosti so imeli veliko vlogo predlogi otrok (šemili bi se ves teden, igrali bi se norčave igre, naučili bi se pustno pesem…). Predloge smo strokovne delavke obogatile s cilji in dejavnosti prilagodile za vse starostne skupine otrok. Otroci so si izdelovali svoje maske, se ustvarjalno šemili, se igrali različne pustne igre, pekli flancate, spoznali kurenta, škoromata… In kar nismo se želeli posloviti od vse te norčavosti!

Bor: Jaz sem bil policaj. Enega sem zaklenil!

Lovro: Jaz sem bil Božiček in sem delil bombone!

Ajda: Veliko sem se družila s prijatelji, bilo je zabavno, noreli smo!

Anuška Križnik, dipl. vzg. pr. otr.