Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

Navodila za uporabo AAI računa

Osnovna šola Vransko-Tabor učencem in zaposlenim omogoča uporabo E-identitet (AAI-račun). To je vrsta enotne prijave za izobraževalno in raziskovalno sfero v Sloveniji, kjer lahko uporabnik z enim uporabniškim imenom in geslom (AAI računom) dostopa do številnih spletnih storitev (npr. šolske spletne učilnice, ARNES-ove storitve, kolesarski izpit …).         

Seznam storitev Arnes AAI  (Arnes)

Dostop do storitev se dodeli učencem izključno za uporabo v izobraževalne namene. Osnovna šola Vransko-Tabor si pridržuje pravico, da uporabniku odvzame AAI dostop, če presodi, da uporabnik ne upošteva Pravila šolskega reda in pravila uporabe omrežja Arnes.

AAI račun prejmejo vsi učenci od 1. do 9. razreda pri pouku oz. pri razredniku. Osnovna šola Vransko-Tabor se obvezuje, da bo varovala osebne podatke v skladu z vso zakonodajo o varovanju osebnih podatkov, ki velja v Republiki Sloveniji.

Uporaba AAI računa je obvezna za uporabo spletnih učilnic in opravljanje kolesarskega izpita.           

Uporabniško ime je sestavljeno iz prve črke imena, prve črke priimka (oboje brez strešic) in @os-vransko.si. Primer: mxxxxc@os-vransko.si.

Geslo in uporabniško ime za AAI dostop skrbno shranite. Potrebovali ju boste skozi vsa leta šolanja na naši šoli.

Svojega NetID (uporabniškega imena) ne morete spremeniti, vedno pa lahko spremenite svoje geslo ali vpišete svoj veljavni e-naslov. Zamenjate ga lahko na spletni strani: SIO MDM (https://mdm.arnes.si) .

Sprememba gesla, e-naslova, uporabniških podatkov

Prenos svojega AAI računa na drugo šolo

Accessibility
Skip to content