Tokrat smo dopoldan kulinarično obarvali, raziskovali smo področje juh. Za izhodišče sva izbrali zgodbo Stara muha, dobra juha; P. Suhodolčan. Podrobno smo spoznali tudi žuželko muho in izdelali plakat.
Med branjem s pripovedovanjem in opisovanjem smo otroke spodbudili k razmišljanju o pripravi juhe. Ob poslušanju in vključevanju v pripovedovanje, so doživljali zgodbo o dečku, ki ni maral juh. Poistovetili so se z njim, vživeli v zgodbo in z zanimanjem poslušali ter sodelovali. Animirali smo velike kuhinjske pripomočke – govoreča žlica, prazna skodelica, ogromen mešalnik in se izražali. Tako nas je zgodba »popeljala« v svet juh. Vroča, hladna, ravno pravšnja smo ponavljali, izklicevali, si zamislili gib in gibali. Odločili smo se, da si pripravimo hladno juho iz malin. Privezali smo predpasnike, zavihali rokave in sledili receptu.
Nekaj izjav:
»Meni je ta juha prekisla.« – Zarja (4-5)
»Ja, je kisla a dobra.« – Luka (4-5)
Razvijali smo spretnosti kuhanja – branje recepta, dodajanje, dolivanje, mešanje, okušanje in sposobnosti sodelovanja v interakciji z vrstniki, ter raziskovali področje žuželk.
Koordinator: Apolonija Križnik, Laura Bašič


