Brez naslova1

Kekčeva dežela

Prišli smo v Kekčevo deželo. Z vodičem smo obnovili zgodbo. Prišli smo do Bedančeve koče. Bedanec je spal. Slišali smo Mojco, ki je jokala, naj jo kdo reši. Rešili smo jo z vodičem. Mojca nas je odpeljala do Brencelja. Bedanec se je prebudil in šel k Brencelju.

Literati 3. c-razreda

Eko svet bi bil: - če bi pospravljali odpadke in jih ločevali ter še več predelovali, - če bi popravljali okvarjene aparate, da ne bi končali na smetišču, - če ne bi bilo toliko prometa vseh vrst, - če bi vozili avtomobile na elektriko, - če bi človek hodil, kar je bolj zdravo kot vsaka vožnja …

Pekli smo marmorni kolač

Četrtošolci POŠ Tabor smo se pri predmetu NIT pogovarjali o lastnostih snovi. To smo preizkusili tudi v praksi. S peko marmornega kolača smo ugotavljali, kaj se zgodi, če segrejemo maslo, čokolado in še druge sestavine, ki smo jih potrebovali za peko.

20170610_104643

RUDNIK SOLI IN ORLOVO GNEZDO

V soboto, 10. junija, smo se učenci in učiteljice odpravili na filozofsko-nemško-zgodovinski maraton do Salzburga in nazaj. Vožnja nas je vodila mimo Ljubljane, Beljaka in Radstadta do Halleina, kjer smo obiskali znameniti rudnik soli (»Salzbergwerk«).

3B03CE8C-A733-4900-9765-AC080598135B

Ekskurzija tretješolcev

Šolsko leto se bliža koncu in s tem je prišel trenutek, ko smo se tudi tretješolci odpravili na zaključno ekskurzijo, ki je bila nadvse poučna, saj so učenci utrdili znanja o življenju naših prednikov, se seznanili s proizvodnjo čokolade in od blizu spoznali jelene.

Jedilnik za mesec september

Oglejte si jedilnik za mesec junij 2017.

ZLATO PRIZNANJE NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU ZA CANKARJEVO PRIZNANJE

Za nami je zelo uspešen zaključek tekmovanja iz znanja materinščine. Sara Ana Vertovšek, učenka 9. b POŠ Tabor, se je po uspešnem rezultatu na šolskem tekmovanju uvrstila na območno tekmovanje.

Oglejte si starejše objave >>

ZDRAVSTVENO LETOVANJE OTROK IN ŠOLARJEV NA DEBELEM RTIČU

Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Žalec v sodelovanju z ZZZS organizira zdravstveno letovanje otrok in šolarjev v Mladinskem zdravilišču in letovišču Rdečega križa Slovenije Debeli rtič od 1. do 8. avgusta 2016.

Vabimo vas na 2. skupni roditeljski sestanek 4. razredov

Vabimo vas na 2. skupni roditeljski sestanek 4. razredov, ki bo v četrtek, 8. 10. 2015, ob 17. uri v jedilnici na POŠ TABOR.

VABILO NA SKUPNI RODITELJSKI SESTANEK

Novo šolsko leto prinaša nove izzive za učence, učitelje in seveda tudi vas, starše. Da bomo tudi tokrat sodelovali z roko v roki, vas vabimo letošnji skupni roditeljski sestanek. Najprej bo potekal skupni del v jedilnici šole, kjer vam bomo predstavili novosti letošnjega šolskega leta, nato pa se boste srečali z razredniki vaših otrok in se seznanili z letnim delovnim načrtom šole. Roditeljski sestanek bo v četrtek, 10. 9. 2015, ob 18.30.

OBVESTILO O DELOVNI SOBOTI

Obveščamo vas, da bomo imeli v soboto, 23. 5. 2015, na podružnični šoli v Taboru delovno soboto. Nadomeščamo petek, 6. 2. 2015 (napovedano obilno sneženje). Šolski prevoz bo zjutraj po običajnem voznem redu, prevozi domov pa bodo organizirani eno uro prej, torej ob 13.00. Poskrbljeno bo za malico, kosila in popoldanske malice ta dan ne bo.

Obvestilo o delovni soboti

Obveščamo vas, da bomo imeli v soboto, 11. 4. 2015, delovni dan. Šolski prevoz bo zjutraj po običajnem voznem redu, prevozi domov pa bodo organizirani eno uro prej, torej ob 13.00. Poskrbljeno bo za malico, kosila in popoldanske malice ta dan ne bo.

OBVESTILO O SPREMEMBI DATUMA GOVORILNIH UR

Spoštovani starši! Obveščamo vas, da bodo zaradi objektivnih okoliščin oktobrske govorilne ure prestavljene.

VABILO NA SKUPNI RODITELJSKI SESTANEK

Novo šolsko leto prinaša nove izzive za učence, učitelje in seveda tudi vas, starše. Da bomo tudi tokrat sodelovali z roko v roki, vas vabimo letošnji skupni roditeljski sestanek. Najprej bo potekal skupni del v jedilnici šole, kjer vam bomo predstavili novosti letošnjega šolskega leta, nato pa se boste srečali z razredniki vaših otrok in se seznanili z letnim delovnim načrtom šole. Roditeljski sestanek bo v četrtek, 18. 9. 2014, ob 18.30.

Subvencioniranje šolske prehrane v šolskem letu 2014/15

Za pridobitev subvencije za šolsko prehrano mora imeti družina veljavno odločbo o otroškem dodatku. V kolikor vam trenutna odločba poteče z 31. 8. 2014, morate avgusta vložiti novo vlogo za pridobitev otroškega dodatka. Šola bo upoštevala uvrstitev v dohodkovni razred v odločbi o otroškem dodatku in na podlagi tega ustrezno znižala znesek na položnici.

Oglejte si starejša obvestila >>