Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT NA OŠ GRIŽE

V sredo, 22. 2. 2023, smo se »poslanci« Osnovne šole Vransko- Tabor odpravili na medobčinski otroški parlament, ki je potekal na OŠ Griže. Tam so nas učenci in učitelji pozdravili s kulturnim programom. Nagovorila sta nas predsednica Zveze prijateljev mladine Žalec in podžupan občine Žalec.

Po uvodni prireditvi smo se razdelili v skupine. Tema pogovorov je bila Duševno zdravje. V prvi skupini so se pogovarjali o tema kaj sploh  duševno zdravje je. V drugi skupini so se pogovarjali o tem kako splet, vrstniki, družina vplivajo na naše duševno zdravje. Njihov poudarek je bil predvsem vpliv spleta. Vsebina pogovora tretje skupine se je nanašala na naše vire moči, kje najdemo pomoč, kaj bi storili, če bi nam prijatelj zaupal stisko… V zadnji skupini pa je pogovor tekel o predlogih za spremembe za boljše duševno zdravje.

Ob koncu so izvoljeni kandidati predstavili sklepe delavnic. Kljub temu, da se iz naše šole nihče ni uvrstil na regijski otroški parlament, smo se vsi imeli zelo lepo.

Lucija Topovšek, 7.c

Accessibility
Skip to content