Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

Medgeneracijski pohod na Raduho (2062 m) s PD Tabor

Mladi planinci s POŠ Tabor smo se z vodnikom Stankom Križancem in člani PD Tabor v nedeljo, 4. 6. 2023 odpravili na Veliko Raduho, ki se strmo dviga vzhodno od Robanovega kota. Z vrha se je delno odpiral razgled na najvišje vrhove Kamniško-Savinjskih Alp. Pogorje je bilo nekje še zasneženo, na kopnih površinah pa cvetijo lepi jegliči ali avriklji in navadni alpski zvončki, ki so zaščitene gorske cvetlice.  

 

S pohodom smo pričeli pod Snežno jamo, nato čez planino Arta na Veliko Raduho do koče na Loki. Vreme je bilo delno oblačno in megleno. V dobri in veseli družbi je planinski pohod hitro in varno minil.

Najmlajšima sedemletnikoma je bil zanimiv sneg, ker sta se lahko kepala in varni prihod na tako visoki vrh brez nezgod.

Najstarejši sedemdesetletni pohodnik je med drugim povedal, da se na pohodih počiva stoje in da se je pomladil za sedemindvajset let.

Vabimo vas, da se nam pridružite na skupnih pohodih po Sloveniji s PD Tabor in naredite nekaj za svoje zdravje.

Stanka Tominšek Kužnik, mentorica planinskega krožka

Accessibility
Skip to content