Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

Vrh Lisce usvojilo enaintrideset pohodnikov

Mladi planinci Osnovne šole Vransko -Tabor smo se družili s člani PD Tabor v Spodnjeposavski regiji v nedeljo, 19. 11. 2023.  Iz vasi Breg smo se odpravili po lahki označeni poti na  Lisco. Je eden najvišjih hribov Posavja in že več kot 100 let priljubljena izletniška in planinska točka. Pot nas je peljala mimo cerkve Svetega Jošta, na vršno pobočje Lisce. Na vrhu stoji razgledna plošča. Videli smo okoliške vrhove in daljno gorovje, tudi Triglav je žarel v sončnih žarkih.  V Tončkovi koči smo se okrepčali in se vrnili po isti poti do izhodišča z lepimi vtisi in novimi izkušnjami.

Mentorica Stanka Tominšek Kužnik

Accessibility
Skip to content