Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

POT KNJIGE – gostujoča razstava v šolski knjižnici

Od 15. do 26. marca 2021 smo v šolski knjižnici na Osnovni šoli Vransko-Tabor gostili razstavo z naslovom Pot knjige – od avtorja do bralca. Razstava nas je ob 12 plakatih popeljala od ideje do tiskane knjige in še naprej do bralcev. Skozi celotno zgodbo smo spremljali simpatičnega glavnega junaka knjižnega molja.

Kljub trenutnim razmeram, so si lahko učenci razstavo ogledali po razrednih mehurčkih, tako, da je bil naenkrat v knjižnici samo en oddelek posameznega razreda.

Za učence 4. in 5. razredov smo izvedli tudi pedagoško uro (KIZ), v okviru katere smo se odpravili na pot, ki jo mora knjiga »prehoditi«, da pride do bralca. Spoznali smo, da pot knjige še zdaleč ni kratka niti tako enostavna, je pa zelo zanimiva.

Na tem mestu bi se zahvalili tudi Javni agenciji za knjigo za sodelovanje in možnost izposoje razstave. Veseli smo bili vseh prejetih brošur, plakatov in zanimivih učnih listov.

Veseli bomo še kakšnega podobnega projekta, s katerim se pri mladih spodbuja veselje do branja!

Knjižničarka Maja

Accessibility