Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

20. BIENALE OTROŠKE GRAFIKE

Učenci Osnovne šole Vransko-Tabor vsaki dve leti sodelujejo s svojimi grafikami na grafičnem bienalu. Tema razpisanega bienala je bila ODTISI DRUGAČNEGA ČASA. Naslov je dopuščal učencem široko motivično izraznost in domišljijo.

Grafični listi, ki smo jih poslali na razpis, so bili strokovno ocenjeni.

Letos je komisija za izbor grafičnih listov, v sestavi izr. prof. mag. Peter Krivec, akad. slikar in grafik, Marija Cenc, prof. likovne pedagogike ter doc. dr. Janja Batič, Oddelek za likovno umetnost, UM PEF, dne 1. 10. 2021, med 800 prejetimi grafičnimi listi iz 72 šol in vrtca izbrala 356 del za razstavo.

Med njimi je izbrala 10 grafik, za katere prejmejo zlato priznanje avtorji in njihovi mentorji. Srebrna priznanja prejme 35 avtorjev in njihovih mentorjev, vsi ostali razstavljavci pa prejmejo bronasta priznanja.

Žal nam razmere zopet niso dopustile, da bi se podelitve priznanj in otvoritve razstave udeležili v živo. Na I. OŠ Žalec so za ta namen pripravili virtualno prireditev, ki si jo lahko ogledate tudi vi.

Vabljeni ste, da si razstavo ogledate v živo, pred tem pa se morate napovedati na ogled v tajništvu I. OŠ Žalec. Razstava bo na ogled dve leti.

Na avtorje priznanj smo izredno ponosni. Prav tako smo ponosni prav na vse učence, ki ustvarjajo z največjo vnemo in navdušenjem. Izdelki učencev so vredni občudovanja.

Želimo si, da bi učenci radi likovno ustvarjali in se izražali še naprej, mi pa jim bomo omogočali, da bodo svoje likovno znanje lahko vedno znova nadgrajevali in da se bodo imeli možnost likovno izražati na različnih likovnih področjih in z različnimi tehnikami.  

ISKRENE ČESTITKE UČENCEM RAZSTAVLJALCEM IN NJIHOVIM MENTORICAM!

Naši učenci, ki so prejeli priznanja so:

ZLATO PRIZNANJE:

Karla Kos
Mentorica: Martina Žličar

SREBRNO PRIZNANJE:

Lana Paulina Veniger
Jakob Aljaž Jančar
Mentorica: Martina Žličar

Ula Hudovernik
Mentorica: Polona Vodičar

BRONASTO PRIZNANJE:

Mark Marn
Lara Fideršek
Taja Križman Vecej
Vid Laznik Šoštar
Taja Andoljšek
Nely Zabukovnik
Miha Ahac
Anže Škornik
Andraž Pihlar
Sofiya Tyutyunnyk
Ažbe Drnolšek
Lucija Remic
Mentorica: Martina Žličar

Aljaž Basle
Ella Krajnc
Mentorica: Stanka Tominšek Kužnik

Sara Brvar
Angelika Rojnik
Zoja Pahole Podbregar
Mentorica: Polona Vodičar

Zala Farkaš
Aleks Bogataj
Mentorica: Nataša Pečovnik

Lan Cerar
Inda Bergant
Mentorica: Klavdija Kropec

Accessibility
Skip to content