Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

REZULTATI PRVE ZBIRALNE AKCIJE ODPADNEGA PAPIRJA NA ŠOLI

Oktobra se je na osnovni šoli odvijala prva zbiralna akcija odpadnega papirja v novem šolskem letu. V dobrem tednu smo zbrali kar 2663 kg papirja, od katerega izkupiček gre v šolski sklad Žarek upanja. Sklad finančno pomaga učencem iz socialno šibkejših družin, da se lahko udeležijo izletov ali šole v naravi, občasno pa so sredstva namenjena vsem učencem.

Največ papirja, kar 427 kg, so zbrali učenci 8. a razreda, le kilogram manj pa sedmošolci. S 362 kg so na tretjem mestu pristali učenci 4. b razreda. Prav tako pohvaljeni tudi vsi ostali učenci, ki so sodelovali in zbirali papir. Zahvala gre seveda staršem, ki so papir pripeljali v za to namenjen zabojnik. Tudi v prihodnje vsi skupaj pristopimo k zbiranju odpadnega papirja in naredimo nekaj koristnega za okolje in sočloveka.

Nataša Pečovnik

Accessibility