Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

RAP Kuhanje in vrtnarjenje

Pomlad je čas prebujanja narave. Petošolci-učenci razširjenega programa kuhanje in vrtnarjenje OŠ Vransko-Tabor, so izkoristili toplo vreme in zasadili ob ograji šolskega čebelnjaka grmovnice hibiskusa. Hibiskus ali sibirski oslez je listnat grm, ki zraste nekje do dveh metrov, tako bo zasaditev tudi protihrupna zaščita naše učilnice na prostem. Grm cveti od junija do jeseni in ima neskončno mnogo enodnevnih, pisanih cvetov. S sajenjem medovitih rastlin čebelam, metuljem in čmrljem zagotavljamo več hrane, da lažje preživijo zimo in naslednjo pomlad lahko spet opravljajo svojo najpomembnejšo nalogo – opraševanje. 

Maja Jerman

Accessibility
Skip to content