Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

OPERNA PRAVLJICA ŽABJI KRALJ

V torek, 15. 3. 2022, so si učenci od 1. do 4. razreda Osnovne šole Vransko – Tabor ogledali operno pravljico Žabji kralj, v izvedbi Eve Černe in Klemna Torkarja. V operi prilagojeni otrokom so učenci obnovili zgodbo in spoznali osnove opere. Pravljica o ljubezni kaže tudi na nehvaležnost za udobje, ki nas obdaja. Kolikokrat spregledamo sočloveka, prijatelja, kuharico, čistilko, hišnika? V aktualizirani operni pravljici Žabji kralj nastavlja ogledalo razvajeni princeski. Učenci so v predstavi zelo uživali in se veliko naučili.

Marjeta Terbovšek

Accessibility
Skip to content