Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

Nočni pohod na Čemšeniško planino

 V  okviru planinske interesne dejavnosti Mladi planinec od 4.–9. razreda POŠ Vransko-Tabor smo se v petek, 25. 11. 2022, ob 16. uri odpravili na nočni pohod na bližnji vrh v spremstvu planinskega vodnika PD Tabor g. Stanka Kovčeta.

Na Prvinah smo začutili prve radosti zasnežene zimske idile in opazovali večerno zarjo. Primerno opremljeni in z naglavnimi svetilkami smo se odpravili proti  Domu dr. Franca Goloba na Čemšeniški planini. Imeli smo lep nočni pogled proti Zasavju  na osvetljene vasi in vrhove.  Z visokimi planinskimi čevlji smo uspešno premagovali zasneženo markirano lahko pot.

V  domu smo veselo klepetali in se okrepčali s toplim čajem ter jabolčnim zavitkom. Ožigosali smo planinske dnevnike in se varno vrnili k izhodiščni točki. Pohod smo zaključili ob 19.30.

Aljaž Basle: »Super smo se imeli in upam, da še kdaj gremo na Čemšeniško planino in tudi na drugi nočni pohod.«

 mentorica Stanka Tominšek Kužnik

Accessibility
Skip to content