Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

Starostnikom pričarali nasmeh

Drugošolci Podružnične osnovne šole Vransko-Tabor so v decembru razveselili starostnike nad osemdeset let Občine Tabor s svojimi pismi, ki so jih sami napisali v lepopisu in primerno velikih črkah. V pismu so jim napisali lepe želje in ga obogatili še s svojo risbico.

Našim drugošolcem  je bilo všeč:

  • natančni zapis števila dva, kot da bi bila tiskana (Urh),
  • pisanje naslovov na kuverto (Arisanda, Pija, Oliver, Maša, Izak, Aleksej, Gašper, Bor, Uroš, Gaja),
  • zapiranje kuvert (Luka),
  • pisanje pisma (Blaž, Bor, Gašper).

Starejše ljudi radi razveseljujejo, da:

  • kaj dobimo v zahvalo (Blaž),
  • so manj osamljeni in manj sami (Maša, Oliver),
  • so veseli (Luka),
  • bodo zdravi in se dobro počutili (Bor, Gašper).

Naše pisanje pisem je doseglo svoj cilj. V imenu vseh starostnikov nas je obiskala ga. Julijana Juhart in z nami delila svoja občutja in ganjenost, ko sta z njenim možem brala pisemce, ki ga je dostavil poštar. V zahvalo nam je prinesla košaro domačih dišečih jabolk iz njihovega sadovnjaka. Tudi nekateri drugi prejemniki so klicali ali nas obiskali, da so se zahvalili svojim  mladim pisnim dopisovalcem.

Ideja se nam je porodila s sodelovanjem tudi v prazničnem projektu Mala pozornost za veliko veselje, ki je potekal že peto leto, in sicer od 5. novembra do 5. decembra 2022. Namenjen je starostnikom. Več o projektu si lahko preberete na: https://www.mojaobcina.si/brezovica/novice/mala-pozornost-za-veliko-veselje–naj-prostovoljski-projekt-leta-2020.html

V prazničnem decembru lahko obudimo pisanje pisem in voščilnic ter nekomu polepšamo dan.

Želimo vam veliko dobrih misli, prijaznih besed, veselja in zdravja.

Stanka Tominšek Kužnik z drugošolci

Accessibility
Skip to content