Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

Najboljše pesniško delo natečaja »Bodi pisatelj«

Pionirski dom Ljubljana je letos razpisal že 10. natečaj »Bodi pisatelj« namenjen učenkam in učencem 2. ali 3. triade. Ustvarjali so lahko v slovenskem in tujem jeziku. Na natečaj so se lahko prijavili s svojimi pesmimi, z eseji, dramskimi deli in s kratkimi zgodbami. Tema natečaja je bila solidarnost. Na naši šoli so se natečaja s pesmima udeležili Oskar Božič, Aljaž in Jure Basle iz 4. c – razreda. Med vsemi prispelimi deli, ki jih je bilo preko 200 iz cele Slovenije, je bila pesem »Mladi bomo solidarni«, ki jo je napisal Oskar Božič, izbrana kot najboljše pesniško delo v slovenskem jeziku v kategoriji druge triade po izboru žirije. Svečana podelitev nagrad je potekala v Festivalni dvorani Pionirskega doma v Ljubljani.

Za izjemen uspeh Oskarju iskreno čestitamo in mu želimo še veliko dobre inspiracije pri nadaljnjem umetniškem ustvarjanju.

Mentorica: Simona Jan

Accessibility
Skip to content