V torek, 17. 3. 2025, je bil v domu krajanov v Taboru poseben dan, namenjen hvaležnosti. Ob 17.00 se je v domu namreč pričela vsakoletna materinska prireditev Na valovih hvaležnosti, s katero smo se želeli zahvaliti mamicami, atijem, babicam, dedkom, tetam, stricem in vsem ostalim. Dogodek je bil zastavljen kot snemanje POŠ-casta, na katerem smo gostili doktorico hvaležnosti gospo Hvaležno Hvala, gospo ravnateljico, drugošolko in osmošolca ter očka naše šole. Dogodek je bil namenjen vsem staršem podružnične šole, bil pa je tudi odprt za javnost. Zelo veseli smo bili vsakega obiskovalca in njihovega prispevka za sklad Žarek upanja.
Za pripravo scenarija sva bili zadolženi Anita Vauh Čerčnik in Barbara Pertinač. Program so vodili učenci 8. c-razreda, voditelja POŠ-casta pa sta bila Lea Lopan in Jurij Lesjak. POŠ-cast so s svojimi glasbenimi in plesnimi točkami ter skeči popestrili vsi učenci podružnice Tabor.
Doktorica hvaležnosti nas je poučila o tem, da je hvaležnost zelo nalezljiva bolezen in da se zdravi z zelo močno terapijo, in sicer vsako jutro en hvala, opoldne en prosim, zvečer pa en vesel sem, da te imam. Brez stranskih učinkov – razen boljše volje.
Gospa ravnateljica se je zahvalila vsem mentorjem in učencem, ki so pripravili izvirno in navdihujočo prireditev, ki je na lep način poudarila pomen sodelovanja, ustvarjalnosti ter skupnega dela.
Očka (starš) naše šole pa je poudaril pomen vloge staršev in da bi si otroci zapomnili, da materinski dan ni samo en dan v letu, ampak vsak dan.
Posebno vzdušje POŠ-casta so ustvarile točke posameznih razredov, za sceno sta poskrbeli Silva Rizmal in Tina Žličar, za dober zvok Jože Toplak, za pripravo doma pa gospod Julijan Juhart z občinskimi delavci. Vsem najlepša hvala.
Zahvaljujemo se tudi vsem obiskovalcem, ki so s svojim denarnim prispevkom poskrbeli za šolski sklad Žarek upanja.
Barbara Pertinač























