Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

Teden pisanja z roko

Teden pisanja z roko je osrednji letni dogodek, ki je namenjen ozaveščanju o pomenu pisanja z roko nasproti tipkanju na tipkovnico in poteka v organizaciji Društva Radi pišemo z roko in ob podpori Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, Zavoda za šolstvo RS ter nekaterih slovenskih podjetij. V projektu vsako leto sodelujejo osnovne in srednje šole, domovi za starejše, ljudske univerze in knjižnice. Pisanje z roko je fina motorična spretnost, neponovljiva, tako kot prstni odtis. Vzdržuje se z vajo, kar pomeni, da pišemo. Pisanje z roko zagotavlja boljši spomin. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo tudi dolgotrajnejšo pozornost. Z izdelki, napisanimi z roko, izražamo spoštovanje in naklonjenost. Osnovna šola Vransko-Tabor se je projektu prvič pridružila januarja 2019 pod vodstvom koordinatorice Mojce Zavasnik.

Accessibility
Skip to content