Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

Med najboljšimi v Savinjski orientacijski ligi 2023 so učenci POŠ Tabor

Jeseni so se mladi planinci POŠ Tabor udeležili dveh  sobotnih področnih planinskih orientacijskih tekmovanj. Prvo je potekalo  na Vranskem, 21. 10. 2023, in drugo v Dobriču,  25. 11. 2023. Na tekmovanja se pripravljajo v okviru interesne dejavnosti, na pohodih in med odmori. Učenci se morajo teorijo  dodatno naučiti iz knjige Planinska šola in jo praktično uporabiti na pohodih in na orientaciji.

Mlajša skupina učencev Planinske glive so v kategoriji A ponovno zmagali na obeh tekmovanjih.

Starejša skupina učencev Makarončki so v kategoriji B dosegli 3. in 2. mesto. Obe skupini sta  trenutno  uvrščeni na Slovensko planinsko orientacijsko tekmovanje 2024 (SPOT). Čaka jih še eno pomladno področno tekmovanje.

V kategoriji A so prvič sodelovali tudi četrtošolci Gamsi, ki so dosegli 7. mesto. Zanimivo jim je bilo:

  • iskanje točk,
  • timsko delo,
  • branje zemljevida,
  • hoja v naravi,
  • iskanje pravih poti na terenu.

Izjava dneva: »Naš problem je bil, da nismo uporabili kompasa. Mislili smo, da ga uporabljamo samo v primeru, ko se izgubimo.«

Naša mladina je »iz pravega testa«.

Mentorica Stanka Tominšek Kužnik

 

Accessibility
Skip to content