Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

Nagrada za 2. mesto na natečaju »Mladi v svetu energije«

V lanskem šolskem letu 2020/21 so učenci 4. c – razreda pod mentorstvom Simone Jan sodelovali v natečaju projekta »Mladi v svetu energije«. Glavni cilj projekta je, da se mlade ozavešča o pomenu energije. Učenci so pod sloganom »Nizkoogljično je odlično« predstavili svoje poglede in razumevanje elektrike, energije in energetskih virov. Po skupinah so iz lego kock izdelali različne vrste elektrarn. Skupina, ki je izdelala vetrno elektrarno jo je tudi sprogramirala, tako da se je vetrnica vrtela.

Za svoje izdelke so prejeli 2. nagrado v 3. starostni kategoriji. Podelitev je potekala v ponedeljek, 20. 9. 2021, ob 12 uri v Therma Laško.

Po nagrado so šle tri predstavnice razreda. Pa si preberite, kaj so napisale:

Ko je naš razred izvedel, da smo dobili drugo nagrado, smo se tega zelo razveselili. Predstavnice razreda Gaja Stojčević, Zala Žlaber in Evelina Koprivnikar smo v spremstvi gospe Simone Jan odšle v Laško na podelitev nagrade.  Podelitev je potekala v veliki dvorani. Za nagrado smo dobili majhne vreče iz blaga, lučko, rutico in vrtavko. Nagrada nam je bila zelo všeč in zelo smo jo bili vseli.

Evelina Koprivnikar, Gaja Stojčevič in Zala Žlaber, 5. c

V lanskem šolskem letu 2020/21 so učenci 4. c – razreda pod mentorstvom Simone Jan sodelovali v natečaju projekta »Mladi v svetu energije«. Glavni cilj projekta je, da se mlade ozavešča o pomenu energije. Učenci so pod sloganom »Nizkoogljično je odlično« predstavili svoje poglede in razumevanje elektrike, energije in energetskih virov. Po skupinah so iz lego kock izdelali različne vrste elektrarn. Skupina, ki je izdelala vetrno elektrarno jo je tudi sprogramirala, tako da se je vetrnica vrtela.

Za svoje izdelke so prejeli 2. nagrado v 3. starostni kategoriji. Podelitev je potekala v ponedeljek, 20. 9. 2021, ob 12 uri v Therma Laško.

Po nagrado so šle tri predstavnice razreda. Pa si preberite, kaj so napisale:

Ko je naš razred izvedel, da smo dobili drugo nagrado, smo se tega zelo razveselili. Predstavnice razreda Gaja Stojčević, Zala Žlaber in Evelina Koprivnikar smo v spremstvi gospe Simone Jan odšle v Laško na podelitev nagrade.  Podelitev je potekala v veliki dvorani. Za nagrado smo dobili majhne vreče iz blaga, lučko, rutico in vrtavko. Nagrada nam je bila zelo všeč in zelo smo jo bili vseli.

Evelina Koprivnikar, Gaja Stojčevič in Zala Žlaber, 5. c

Accessibility
Skip to content