Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

USPEHI UČENCEV OŠ VRANSKO-TABOR NA EKOLOŠKEM PODROČJU

Na Konferenci koordinatorjev mednarodnega programa Ekošola, ki je bila v ponedeljek, 20. septembra 2021 v Kongresnem centru Thermana Laško, so podelili nagrade najuspešnejšim učencem in mentorjem, ki so v preteklem šolskem letu sodelovali v programu in projektih programa. Na naši šoli smo ponosni, da sta nagrado prejeli kar dve skupini učencev. Četrtošolci so v sklopu projekta Mlekastično! prejeli nagrado v kategoriji 2. VIO. Učencem in njihovi mentorici Danijeli Jeršič čestitamo. V sklopu projekta Mladi poročevalci za okolje 2020/2021, ki na različne načine predstavlja okoljske vsebine, so za video prispevek v kategoriji od 11 do 14 let učenci prejeli nagrado. Njihova mentorica je bila Maja Laznik. Čestitamo!

Skupina Mladih poročevalcev pa je aktivno sodelovala tudi v mednarodnem projektu YOUNG REPORTERS FOR THE ENVIRONMENT. V ta projekt so se vključili na povabilo sodelavcev projekta Mladi poročevalci za okolje, v katerem sodelujejo že več let. V projektu so sodelovali učenci od 6. do 9. razreda: Rok Hribar, Jan Kropec, Laura Ošlak, Žan Luka Klopčič, Victoria Zotova, Miha Ahac in Nika Homšak Godler. Že v šolskem letu 2019/2020 so pričeli s projektom Change your role, kjer so sodelovali s šolama iz Romunije in Češke, v letu 2020/2021 pa so s šolo iz Turčije Izmir Private Çakabey Middle School skupaj ustvarili strokoven članek Honey Bees Are Important Members of a Sustainable Life, ki so ga poslali na mednarodno tekmovanje. Rezultat je uvrstitev prispevka na 3. mesto na mednarodnem ocenjevanju, kar je odličen rezultat. Čestitke učencem in njihovi mentorici.

Vsem želimo uspešno delo še naprej!

Eko koordinatorice na OŠ Vransko-Tabor

TURČIJA-SLOVENIJA (mednarodno sodelovanje)

Accessibility
Skip to content