Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

TEDEN OTROKA – Razigran užij dan

TEDEN OTROKA – Razigran užij dan
4. – 8. oktober 2021

V tednu otroka slavimo pravico do brezskrbnega otroštva in se veselimo, ker imamo starše in varno zavetje, da nismo lačni, da se lahko igramo… in da lahko hodimo v šolo, čeprav nam to vedno ni všeč. Ker je to teden, ko naj bi dejavnosti in pouk potekali po meri otroka, smo našli čas tudi za športni dan.

V torek, 5.10, smo imeli športni dan. V razredu smo si najprej vzeli malico. Ob 8.30 smo se odpravili proti Pondorju. Hodili smo po cesti in opazovali naravo. Naredili smo kratek postanek za pijačo in frutabelo. Pot smo nadaljevali do kmetije Kovačič v Črnem vrhu. Naredili smo daljši postanek za malico, gledali smo tudi koze. Po malici smo se odpravili nazaj proti šoli. Na šolskem igrišču smo se igrali. S hišnikovo pomočjo smo spekli kostanj. Deklice smo pripravile lončke iz časopisa. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo pekli kostanj.

Maruša Goršak 3.c

Športni dan učencev prvega vzgojnega obdobja s POŠ Tabor v tednu otroka

Čas: torek, 5. 10. 2021

Prvošolcem je bilo všeč:

 • malica pod kozolcem
 • plezanje po kupu zemlje
 • štafetne igre na Razganu
 • prosti čas na igrišču

Cilj prvošolcev: kozolec v Ojstriški vasi in igre na Razganu

Drugošolcem je bilo všeč:

 • klepetanje
 • druženje
 • igra na igralih
 • plezanje po ograji  za privez konjev
 • lovljenje po travniku
 • malica pod kozolcem
 • igra v gozdu
 • hoja ob potoku
 • razgled

Cilj drugošolcev: Mustang v Grajski vasi

Accessibility
Skip to content