Osnovna šola Vransko-Tabor

"Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika." (Kitajski pregovor)

Vransko 23

3305 Vransko

03 703 23 70

Znanje je zaklad, ki povsod spremlja svojega lastnika. (Kitajski pregovor)

USPEH MLADIH POROČEVALCEV NA MEDNARODNEM PROJEKTU YOUNG REPORTERS FOR THE ENVIRONMENT

V lanskem šolskem letu je ekipa mladih poročevalcev za okolje sodelovala v mednarodnem projektu Young reporters fort he environment. V sodelovanju s šolo iz Turčije smo napisali članek HONEY BEES ARE IMPORTANT MEMBERS OF A SUSTAINABLE LIFE (ČEBELE SO POMEMBEN ČLEN TRAJNOSTNEGA RAZVOJA).

Učenci, ki so raziskovali ekološko čebelarstvo, izginjanje biodiverzitete in se pogovarjali s strokovnjaki iz Čebelarke zveze Sloveije ter profesorico na Veterinarski fakulteti, so  Rok Hribar, Jan Kropec, Laura Ošlak, Žan Luka Klopčič, Victoria Zotova, Miha Ahac in Nika Homšak Godler.

Septembra je mednarodna žirija sporočila težko pričakovane rezultate tekmoivanja. Ekipa mladih poročevalcev je v svetovni konkurenci od 11 do 18 let dosegla 3. mesto v kategoriji mednarodno sodelovanje.

Za odličen dosežek jim iskreno čestitamo in želimo uspešno raziskovanje še naprej!

Mentorica Maja Laznik

Accessibility
Skip to content